Zamek w Działdowie po pracach remontowych

Prezentujemy Państwu efekty prac przy południowo-wschodnim skrzydle zamku krzyżackiego z pierwszej połowy XIV w. Przed remontem obiekt posiadał wtórny dach z początku XX w., a w znacznej części wnętrz surowe, współczesne stropy i posadzki betonowe. W ramach inwestycji wykonano remont wnętrz, obejmującego konserwację oryginalnych reliktów oraz aranżację elementów współczesnych, uczytelniającą średniowieczny charakter budowli. W ramach prac zewnętrznych, dokonano częściowej rekonstrukcji krużganków oraz dwóch odcinków muru od strony północnej, uczytelniając obrys nieistniejącego skrzydła północno-wschodniego, pierwotną powierzchnię dziedzińca zamkowego, historyczny układ komunikacyjny i wygląd wewnętrznych elewacji zamku.


Obecnie obiekt jest dostępny do zwiedzania jako oddział Interaktywnego Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie. Wstęp bezpłatny, biletowany. Godziny otwarcia: wtorki, środy i soboty w godzinach 10.00 – 17.00, czwartek – piątek w godzinach 9.00 – 17.00 oraz w niedziele w godzinach 10.00 – 15.00. Po więcej informacji odsyłamy na stronę muzeum: http://www.muzeum.dzialdowo.pl/pl/start.


Historyczna ikonografia zamku wraz z rzutem założenia jest dostępna na stronie

Kreisgemeinschaft Neidenburg: http://www.neidenburg.de/bildarchiv/soldau/soldau-burg/

124 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Awaria centrali telefonicznej w delegaturze w Elblągu

Do 24.09.2021 r. kontakt telefoniczny z pracownikami delegatury jest możliwy wyłącznie pod numerem: 556112012 (w.12) Zachęcamy do korzystania z kontaktu mailowego: elblag@wuoz.olsztyn.pl lub bezpośre

Zmiany w terminie składania wniosków o dotację

Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Konserwator Zabytków informuje, że na podstawie § 1 pkt 1 lit a Rozporządzenia Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z dnia 16 kwietnia 2021 r. zmieniające

Awaria centrali telefonicznej w delegaturze w Ełku

W związku z uszkodzeniem linii telefonicznej w urzędzie, prosimy o korzystanie z kontaktu mailowego. Usunięcie awarii jest planowane do wtorku 10.08.2021 r. Przepraszamy za utrudnienia.