Remont dachu w KolnieW środę 30.10.2019 pracownicy naszego urzędu wzięli udział w odbiorze II etapu remontu dachu kościoła pw. Trzech Króli w Kolnie koło Reszla. Jest to obiekt gotycki z XIV w., rozbudowany w XIX w. o transept, prezbiterium i wieżę. Nad korpusem zachowała się więźba storczykowa, a na skrzyżowaniu naw widoczny jest ślad po kopule z latarnią. Obecnie wnętrze zamyka pozorne sklepienie kolebkowe z współczesną dekoracją malarską.


Wizyta na poddaszu ujawnia również, że szczyt korpusu od strony wieży pierwotnie wzniesiono w konstrukcji ryglowej z wypełnieniem ceglanym.

37 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Awaria centrali telefonicznej w delegaturze w Elblągu

Do 24.09.2021 r. kontakt telefoniczny z pracownikami delegatury jest możliwy wyłącznie pod numerem: 556112012 (w.12) Zachęcamy do korzystania z kontaktu mailowego: elblag@wuoz.olsztyn.pl lub bezpośre

Zmiany w terminie składania wniosków o dotację

Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Konserwator Zabytków informuje, że na podstawie § 1 pkt 1 lit a Rozporządzenia Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z dnia 16 kwietnia 2021 r. zmieniające

Awaria centrali telefonicznej w delegaturze w Ełku

W związku z uszkodzeniem linii telefonicznej w urzędzie, prosimy o korzystanie z kontaktu mailowego. Usunięcie awarii jest planowane do wtorku 10.08.2021 r. Przepraszamy za utrudnienia.